18. – 22. 4.  – kvalifikace MČR1, 1.- 5. 7.  – kvalifikace MČR2, 19. – 23. 7., 26. – 30. 7., 23. – 27. 8, 20. – 24. 9.

B turnaje

29. 6. – 2.7., 13. – 16. 7., 28. 9. – 1. 10.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ ČTS

STÚ ČTS vypisuje výběrové řízení na pořadatelství letních MČR jednotlivců v obou kategoriích žactva (48 hráčů), dospělých (32 mužů a 32 žen) a turnajů třídy A (HS 48, Q 32) ve všech věkových kategoriích ve výše uvedených termínech.
Přihlášky musí být doručeny na ČTS  nejpozději do 31. 12. 2018.

Používejte výhradně e-mailovou adresu: leos.fiala@volny.cz

Přihlášky musí obsahovat kontaktní osoby, včetně adres, telefonů a e-mailových adres, počty, povrch a adresy dvorců.
Do výběrového řízení nebudou zařazeny kluby, které nebudou mít do 31. 12. 2018 vyrovnány všechny své finanční závazky k ČTS i oblastním svazům, zejména poplatky za zařazení turnajů třídy „A“ do LTL 2018 a ZTL 2018/19.
V turnajích třídy B (pořadatele určují oblastní tenisové svazy) bude startovat 48 hráčů  v hlavních soutěžích (4 hrací dny). V případě, že se pořadatel turnaje rozhodne zařadit i kvalifikaci (pro 32 hráčů postup 8 nebo 16 hráčů postup 4), rozšíří se daný turnaj o jeden den dopředu.
Dodatečné zařazování kvalifikací po uzávěrce TL nebude možné.

10. 12. 2018

A. Štěpánek má double z Halového přeboru Prahy mužů

Na pražské Štvanici uspořádal Orel Praha Halový přebor mužů pro rok 2019. Pro Halové přebory Prahy jsou pravděpodobně začarovaná místa druhých nasazených – jak v kategorii žen (Vlčková), tak i v kategorii mužů, po vylosování a rozjezdu turnaje, se odhlásili pro zranění. Robin Staněk byl večer před zahájením turnaje přítomen na losování a vypadal, že do hry se těší. Druhou, stejně nepříjemnou ranou, pro pořadatele byla skutečnost, že i první nasazený, Patrik Rikl, se po prvním vítězném zápase odhlásil kvůli zranění nohy. Z nasazených v prvním kole vypadl jen Řezníček, kterému otočil zápas Jeníček. Ten se pak probojoval až do semifinále. Ve 2. kole vyřadil Rychtecký nasazeného Zelinku. Semifinálové duely Jeníček (Spoje) vs. Vejvara (HAMR) a Štěpánek (HAMR) vs. Tříška (Vysočany) se staly celkem snadnými kořistí Hamerských (potažmo Štvanických) Vejvary a Štěpánka.

Ve čtyřhře řádila zranění – místo 11 zápasů se odehrálo jen sedm – postupně se zranili Beran, Dušek a Jeníček, kuriózní trenérský pár z Sparty Jelínek-Jílek poté, co vyhrál první kolo, nedostavil se druhý den na čtvrtfinále. Hezké byl semifinále Štěpánek, Vejvara vs. Kameník, Poláček 75, 75, ve druhém semifinále pár Tříška, Válek tak trochu vypustil druhý set poté, co s Arendarem a Štětkou prohráli sadu první. Ve finále byli Arendar se Štětkou ještě v prvním setu s rovnocennými soupeři Štěpánkovi s Vejvarou, ve druhém už nedostali šanci – 46, 26.

Škoda velkého množství skrečí, jinak se na Štvanici hrál hezký tenis a dvojnásobnému šampionu Antonínu Štěpánkovi blahopřejeme!

5. 12. 2018

Nabídka míčů

Wilson AUSTRALIAN OPEN kartón/18 dóz :: Wilson-Sport.sk – internetový obchod s produktmi…

Pražský tenisový svaz nabízí odprodej míčů Wilson Australian Open, rok výroby 2018, za klubovou cenu 22,- Kč/ks bez DPH.

Jedná se o omezenou nabídku. Zájemci nechť kontaktují Davida Šodka na sodek@webtenis.cz

Děvčata Prahy zvítězila v Junior FedCupu 2019, chlapci byli druzí.

První prosincový víkend v Rakovníku utkaly dívky v Junior Fed Cupu a Pelhřimově v Junior Davis Cupu.

Tereza Valentová (TK Sparta Praha), Nela Linhartová (I.ČLTK Praha), Amy Suchá (TK Sparta Praha) postupně porazily pod vedením kapitána Fialy středočeské 3/0, západočeské 3/0 a ve finále pak severomoravanky 2/1.

Vítězný Junior Fed Cup

K vítězství v této prestižní soutěži gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci Prahy!

Chlapci pod vedením kapitána Otradovského ve složení Sklenička, Kozlovský, Kločurek vyřadili nejdřív 3/0 ze západu, se stejným poměrem se poradili s východočechy, ale nakonec nebyli dostateční na jihomoravany, kteří zvítězili 3/0.

Junior Davis Cup s vítězi z Jižní Moravy

Ke krásnému druhému místu kluků gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci Prahy.