31. 7. 2020

Turnaj seniorů – LIBEREC

Liberec 2020
Zveme všechny hráče a hráčky pražských tenisových klubů do příjemného prostředí LTK Liberec.
Termín letošního seniorského turnaje : 13.-16.8.2020
Přihlášky do 8.8.2020
Další informace najdete v propozicích turnaje na www.seniortenis.cz.

21. 7. 2020

Věcné ceny za Přebory Prahy dorostu a mladších žáků

foto Wilson Tour Backpack 2019 červený                                  foto Ručník Wilson Court Towel (75x50)

 

Na sekretariátu PTS v areálu TKK v Praze 4, Mezi Sklady 107/3 jsou připraveny k předání věcné ceny za umístění na Přeborech Prahy dorostu a mladších žáků proti předání voucheru, který byl předán společně s pohárem.

Vyzvednout si je možno prakticky kdykoliv po telefonické dohodě se sekretářem PTS -tlf. 601026050.

18. 6. 2020

Přebor Prahy starších žákyň 2020

Předseda PTS P. Saic, Jandová a Horáčková

 

Na dvorcích Lokomotivy Praha se druhý červnový víkend odehrál Přebor Prahy starších žákyň. Účastnilo se jej v kvalifikaci 32 dívek, v hlavní soutěži potom bylo dívek 40.

První nasazená V. Horáčková (Olymp) se probojovala postupně až do finále, když ve čtvrtfinále ji skrečovala Dolejší, v semifinále porazila Dobiášovou (Sparta), aby ve finále nestačila na Jandovou (I. ČLTK Praha). Ta zdolala celkem hladce v semifinále přemožitelku druhé nasazené Farajpourovou (I. ČLTK), která se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace.

V době psaní této zprávy ještě nebyly známy výsledky čtyřhry, které finále bylo odloženo na sobotu 20. 6. 20.

Kompletní výsledky na:

http://www.cztenis.cz/turnaj/616800/sezona/L20/vysledky


Foto: Lokomotiva Praha

Přebor Prahy mužů 2020

Paroulek a Barnat

Na dvorcích v Tenis a Padel Klubu Písečná se o víkendu od 13. 6. 20 utkalo 48 mužů o titul Přeborníka Prahy na otevřených dvorcích pro rok 2020.

Své nasazení potvrdil jak první, tak druhý nasazený, kteří se spolu utkali ve „štvanickém“ finále, kde zvítězil Tadeáš Paroulek  nad Jirkou Barnatem 63, 63.

V semifinále předtím zdolali sparťanského Řeháčka a Jeníčka ze Spojů Praha.

Osmnáct párů se přihlásilo do čtyřhry a nakonec se ve finále  utkali štvanický Truhlář s hamerským Prachařem proti Arendarovi z Olympu a radlickému Štětkovi. Druzí jmenovaní nakonec zvítězili ve dvou setech 62, 76(3)

Turnaj provázela nepřízeň počasí, takže se nakonec finále dohrávalo až ve středu.

 

Truhlář, Prachař, Štětka Arendar

 

 

Foto: TaPK Písečná

Kompletní výsledky:

http://www.cztenis.cz/turnaj/116800/sezona/L20/vysledky

17. 6. 2020

Přebor Prahy v Baby Tenisu

Tenisový klub LTC Modřany 2005 uspořádal o víkendu 13.-14.6.2020 Přebor Prahy v babytenisu.

Semifinalisté dvouhry chlapců Eduard Roček a Karel Toman

Semifinalistky dvouhry dívek Beata Maresova a Laura Stankova

Společná fotka

Vitěz dvouhry chlapců Petr Hajek a finalista Tobias Hanzelin

Vitězka útěchy dívek Veronika Zidkova a finalistka Diana Duskova

Vitezky dvouhry divek s trofejemi

Vitezove utechy chlapcu Oliver Polasek a Adam Zikmund

Soutěže se zúčastnilo 28 chlapců a 30 dívek z mnoha pražských klubů.

Chlapci a dívky hráli odděleně, hrálo se vyřazovacím způsobem na dvě vítězné sady od stavu 2-2. Hráči a hráčky, kteří prohráli v prvním nebo ve druhém kole, se mohli přihlásit do soutěže útěchy. Přes nepřízeň počasí a četné přerušení byl turnaj sehrán dle plánu. Mezi chlapci se do finále probojovali a na MČR postoupili hráči Petr Hájek (SK Hamr, z.s.) a Tobiáš Hanzelín (1.ČLTK Praha). V kvalitním a pohledném finálovém utkání se z vítězství nakonec radoval Petr Hájek, který zvítězil 6/3 6/2.

Mezi dívkami se nejlépe vedlo hráčkám Adéle Jelínkové (TK Sparta Praha) a Evě Halfarové (Tenis Cibulka), které si svoji finálovou účastí rovněž zajistily postup na MČR. Ve finále se prosadila Adéla Jelínková, která zvítězila 6/2 6/2.

Vítězi soutěže útěchy se stali Oliver Polášek (TK Sokol Horní Počernice, p.s.) a Veronika Zídková (SK Hamr, z.s.).

Foto: LTC Modřany 2005

16. 6. 2020

Přebor Prahy žen na otevřených dvorcích

 

Brenda Fruhvirtová (TK Sparta Praha) – Přebornice Prahy 2020 v hale i venku

Od soboty 13. června 2020 se na kurtech TJ SPOJE odehrávaly lité boje o přebornici Prahy v kategorii žen. Z původního pavouka 32 žen bylo rozhodnuto, vzhledem k mimořádné situaci, o jeho rozšíření na 40 hráček, což se při losování podařilo přesně naplnit.

Los byl v horní polovině opravdu krutý -mimo jedničky Detiuc tam byly nalosovány ještě trojka, pětka a sedmička, ale také halová přebornice Prahy Brenda Fruhvirtová a jako černá vzadu ještě velmi zkušená Radka Bužková…

Situaci poněkud projasnilo zranění nohy nasazené jedničky, které ji nepustilo do hry po rozehrání prvého kola. Největší bitvou byl asi zápas mezi Brendou a Radkou  ve druhém kole, kde mladičká Fruhvirtová zdolala v přerušovaném zápase pro déšť Bužkovou 75, 64. Déšť byl tím, kdo řídil celý turnaj, takže některé zápasy měly zajímavé zápletky – třeba Hindová po rychle vyhraném  prvním setu 60, po přerušení deštěm prohrála druhý 16, aby ve třetím soupeřku Černou zdolala 64. Čtvrtá nasazená Hájková potřebovala ve všech zápase, které hrála, tři sety. Přerušení ovlivnilo také zápas druhé nasazené Markové s Křtěnovou. Johana vedla 62, 01, pak se jí zablokovalo žebro a ani dlouhé, téměř šestihodinové přerušení ji neumožnilo zápas dohrát, takže postup slavila Sonja.

Nahoře se postupně do finále prokousávala třináctiletá Brenda Fruhvirtová, nasazená jako č. 13, dole pak dvanáctka Petra Sedláčková. Ta v semifinále zdolala Kláru Hájkovou ve třech setech, Brenda si poradila ve dvou (60, 75) s Anetou Laboutkovou.

Finále pak bylo zcela v režii sparťanské hvězdičky – kolegyni z Olympu povolila pouhé dva gemy a slavila tak, po halovém titulu, i titul na otevřených dvorcích.

Čtyřhra byla vlastně jen doplňkem celé soutěže – přihlásilo se pouhých devět párů, pro zranění nenastoupily dva páry do semifinále. Finálové třísetová bitva mezi páry Laboutková, Kubíková a Hájková, Dejnožková nakonec vyzněla pro druhý pár, takže Klára Hájková se alespoň odměnila za všechny tříseťáky, které odehrála na přeboru, a odnesla si palmu vítězství.

Kompletní výsledky: http://www.cztenis.cz/turnaj/216800/sezona/L20/vysledky

Hájková, Dejnožková – Přebornice Prahy ve čtyřhře pro rok 2020

Kubíková, Laboutková, poražené finalistky debla

Zvláštní poděkování patří osazenstvu TJ Spoje v čele s kustodem Oldou, kteří udělali na kurtech po deštích neuvěřitelný kus práce a umožnili, aby se turnaj dohrál v normálních podmínkách.

Pavel Saic, Brenda Fruhvirtová a Petra Sedláčková

 

Přebor Prahy starších žáků

 

Daniel BIEN, Pavel SAIC a David PETROFSKÝ

Oblastní Přebor Prahy starších žáků se uskutečnil ve dnech 12.-16.6. na dvorcích SK HAMR v Záběhlicích. Páteční kvalifikace proběhla za dobrého počasí a bez problémů. Ty se začaly objevovat v sobotu s příchodem bouřkové fronty. Přesto se podařilo sobotní program dokončit podle plánu. Bouřky poté naplno uhodily v neděli, kdy se začátek programu posunul až na 15h. Nebýt obětavosti přítomných rodičů a hráčů, kteří nám pomohli s úpravou dvorců, začínali bychom ještě později. Takhle se nám podařil skoro zázrak, když jsme i nedělní program nakonec stihli. A teď už k výsledkům. Turnaj ovládli v podstatě hráči TK Sparta Praha, kteří měli mezi semifinalisty hned 3 hráče a ovládli i soutěž čtyřhry. V prvním semifinále porazil nejvýše nasazený Daniel Bien  (TK SPARTA PRAHA)  Štěpána Skleničku (TK SPARTA PRAHA)  6/3 a 7/5 a ve druhém pak zvítězil David Petrofský (LOB Bohnice) nad Filipem Čeplem (TK SPARTA PRAHA) 6/2 a 6/3. Finále pak bylo celkem jasnou záležitostí Daniela Biena, který přehrál Davida Petrofského 6/3 a 6/2. Ve čtyřhře pak zvítězil pár Bien/Sklenička nad Čepl/Kozlovský 6/1 a 6/3.

Na závěr ještě jednou poděkování hráčům i rodičům.

Kompletní výsledky: http://www.cztenis.cz/turnaj/516800/sezona/L20/vysledky

foto: HAMRSPORT

 

27. 5. 2020

Přebory Prahy dorostu a mladšího žactva

V rámci rozvolnění restriktivních opatření Vládou ČR se mohly ve dnech 23. – 26. 5. 2020 uskutečnit, byť v omezené formě, Přebory Prahy na otevřených dvorcích v kategoriích dorostu a mladšího žactva.

Mladší žáctvo

Bohužel musely být zrušeny obě kvalifikace – tedy jako ročníku 2010, tak „zbytku světa“

Chlapci

Turnaj se hrál na Konstruktivě a jako jediný obsahoval i soutěž čtyřher. Utkalo se 48 chlapců.

Výsledky na 

výsledky mladší žáci

Přeborníkem Prahy se stal Jakub Kusý ze Sparty, který ve finále porazil Fojtů ze Štvanice. Vítěz si zajistil postup na MČR.

Čtyřhra se stala kořistí páru Šidlík, Vaněk, kteří porazili Kusého s Ratem

       

Dívky

Mladší žákyně se utkaly také v počtu 48 na Spartě.

Výsledky:

výsledky mladší žákyně

Zvítězila Natalie Donald ze Sparty, která ve finále porazila hamerskou Žoldákovou

 

Dorost

Chlapci

Z vylosovaných 48 dorostenců k prvnímu kolu nastoupilo 47, Fedasko, po prezentaci a vylosování se omluvil pro zranění. Ve velice nepříjemném počasí, kdy se často muselo pro déšť přerušovat, došlo k několika překvapením. Prvním byla porážka nasazené jedničky Nicoda od skvěl hrajícího Velíka (ten pak ztroskotal až v semifinále na Apltauerovi), překvapením byla i porážka Kopeckého od Fáčka, Baum pro bolest zad skrečoval zápas Švojgrovi, který pak porazil dalšího nasazeného Kubína. Bylo vidět, jak moc chyběly klukům ostré zápasy – třeba druhý nasazený Vejšický se v prvních zápasech strašně natrápil, proměnit první matchball bylo nad jeho síly, ale postupně se rozherával a nakonec od semifinále podával opravdu vynikající výkony a nakonec ve finále otočil zápas s Apltauerem  na 75, 63

výsledky dorostenci

 

Dorostenky

Dorostenek se sešel neobvyklý počet – 48 – na Aritmě ve Vokovicích. První nasazená Bartůňková (I. ČLTK) až ve finále musela vydat všechny síly proti Valentové (TK Sparta), aby získala titul v dorostu ve třech setech.

výsledky dorostenky

 

 

20. 5. 2020

Rozpis Přeboru Prahy mládeže upravený vzhledem k hygienické situaci

 

Rozpis Přeborů mládeže 2020 – úprava

8. 5. 2020

Termíny soutěží pořádaných PTS květen/červen 2020

Vážení sportovní přátelé, zástupci pražských klubů,

v této nelehké době jsme rozhodovali o termínech jarních soutěží, které řídí Pražský tenisový svaz.

Abychom předešli různým termínovým konfliktům, nakonec jsme rozhodli sjednotit termíny mistrovských zápasů pražské oblasti s termíny, které navazují plynule na termíny vypsané pro 2. ligu, tedy termíny vypsané STÚ ČTS.

V praxi to tedy znamená, že všechny soutěže družstev se hrají v níže uvedených termínech

(s výjimkou pro soutěže družstev kategorie babytenis a střední kurt v roce 2020 – viz predpis_covid  )

 

1.  kolo se hraje o víkendu 6.  a 7. 6. 2020 – vítězové postupují do utkání o umístění na 1. – 4. místě, poražení do utkání o 5. a nižší místa

 2. kolo se hraje o víkendu 20 a 21. 6. 2020 – utkají se vítězové  z prvního kola o postup do finále, poražení z 1. kola spolu o pozice 5. a níže

 3. kolo se hraje o víkendu 27. a 28. 6. 2020 – utkají se týmy vždy o 1. a 2. místo, 3. a 4. místo a tak dále

Soutěž, vzhledem k mimořádnosti situace, není postupová (s vyjímkou vítěze Pražské divize, který postupuje do 2. ligy) ani sestupová.

 

Vzhledem k systému hry („postupy“ a „sestupy“ do dalších kol) je nutno zadat zápis do Informačního systému ČTS nejpozději ve 20 hodin dne, kdy bylo utkání dohráno či přerušeno.

V návaznosti na tuto skutečnost vypisuje PTS Oblastní přebory Prahy 2020 na

22. – 26. 5. 2020 v kat. mladšího žactva a dorostu (TK Konstruktiva, TK Sparta Praha, I. ČLTK Praha a Aritma Praha

13. – 16. 6. 2020 v kat. staršího žactva, dospělých a Baby Tenisu (TK HAMR, TK Lokomotiva, TaPK Písečná, TJ Spoje, LTC 2005 Modřany)

Podrobnosti ohledně přeborů se dozvíte v nejkratším možném termínu, aby bylo možno přihlašovat účastníky na květnové přebory.

Děkujeme za pochopení.

Seniorské soutěže:

Soutěže se odstartují v týdnu od 18. 5. 2020 – termíny do vylosovaných tabulek budou upraveny. V praxi to znamená, že

 1. kolo se hraje v týdnu od 18. 5.

 2. kolo se hraje v týdnu od 25. 5.

 3. kolo se hraje v týdnu od 1. 6.

 4. kolo se hraje v týdnu od 8. 6.

 5. kolo se hraje v týdnu od 15. 6.

 6. kolo se hraje v týdnu od 22. 6.

 7. kolo se hraje v týdnu od 29. 6. (s tím, že by mělo být dohráno do 12. 7. vzhledem k st. svátkům)

 • Finále soutěže superseniorů by mělo být dohráno do 26. 7.po vzájemné dohodě týmů, domácí bude vylosován
 • Soutěže v roce 2020 jsou nesestupové a nepostupové
 • Vítězové a finalisté každé skupiny seniorů ve všech třídách (u superseniorů celkový vítěz a finalista) obdrží za 1. místo 3.000,- Kč , za 2. místo 1.000,- Kč
 • V případě dohody mezi týmy je možnost sehrát 7. kolo v jiný než stanovený den
 • Supersenioři, pokud se dohodnou, mohou poslední kola předehrát do konce června.
 • Soupisky je nutno vyplnit nejpozději do 11. 5. aby byla možná kontrola.

Prosím, snažte se pochopit celou situaci a věřte, že jsme hledali ideální stav tak, aby co nejméně narušoval Váš běžný život.

Pevně věřím, že v roce 2020 proběhne tato soutěž ve více než přátelském duchu a nebude nutno řešit problémy.

Prosím dodržujte všechny hygienické podmínky, přece jen kategorie seniorů patří k těm, které jsou ohroženy

Doufejme, že v roce 2021 už budeme schopni soutěž odehrát v normálních podmínkách.

Ing. Pavel Saic, MBA

předseda PTS

Next Page »