24. 5. 2023

Na dorostenkách zvítězila Valerie Zikmundová

Přeboru Prahy dorostenek na kurtech SK Aritma Praha se zúčastnilo 40 hráček v hlavní soutěži a 16 v kvalifikaci.

Hrálo se konečně za slunečného a teplého počasí.
Překvapením byl postup hráčky Venduly Mojžíšové (TK Sparta) do osmifinále. Smůlu měla Erika Nováková (Olymp), která se od prvního kola potýkala s oteklým kolenem, které jí limitovalo v pohybu. Přesto se probojovala do čtvrtfinále, kde podlehla po boji Lucii Červenkové (LTS Modřany 2005). Roli nasazené jedničky potvrdila skvěle a chytře hrající Valerie Zikmundová (TK Sparta Praha), která se ve finále potkala s Vanessou Svobodovou (LTC Modřany 2005). Věkem ještě st. žákyně Svobodová v turnaji porazila řadu výborných hráček. Ve finále však nestačila na o něco zkušenější Zikmundovou, která zvítězila 6:2, 6:2 a stala se letošní přebornicí Prahy.  Přebornicemi ve čtyřhře se jsou V. Svobodová a P. Švíglerová, které ve finále porazily K. Ječmínkovou a L. Červenkovou, všechny z LTC Modřany 2005, a zopakovaly tak svůj triumf  ze zimy.

Finalistky Zikmundová a Svobodová

Finalistky čtyřhry Červenková, Ječmínková, Švíglerová a Svobodová

G. Michna přeborníkem Prahy mladších žáků

Ve dnech 20.-23.5. se na dvorcích SK HAMR v Záběhlicích konal Oblastní Přebor mladších žáků. Soutěže se zúčastnilo 49 hráčů. Do semifinále dvouhry se probojovali pouze hráči TK Sparta Praha a I. ČLTK. V prvním porazil překvapení turnaje Tobiáš Martinovský (I. ČLTK) nejvýše nasazeného Filipa Šebka (TK Sparta) 6/3 a 6/3 a ve druhém potvrdil nasazení Gabriel Michna (TK Sparta) proti Karlu Tomanovi (I. ČLTK) a zvítězil 6/1 a 6/2. Ve finále pak po vyrovnaném začátku zvítězil nakonec jasně G. Michna nad T. Martinovským 6/2 a 6/1.

Ve čtyřhře se potvrdilo nasazení, když se do semifinále probojovaly první 4 páry. V prvním nejvýše nasazení G. Michna s F. Šebkem přehráli čtvrté nasazené M. Weigert (SK HAMR) a J. Kynčl (TK Sparta) 6/2 a 6/3. Ve druhém po boji potvrdil nasazení 2. pár K. Toman a O. Polášek, když až v supertiebreaku zvítězili nad 3. párem B. Nováček a L. Hron (všichni I. ČLTK) 7/5, 6/7 a 10/7. Finále pak bylo jasnou záležitostí nejvýše nasazených Šebka s Michnou, kteří jasně přehráli Tomana s Poláškem 6/0 a 6/1.

 

Přebornicí Prahy mladších žákyň se stala Laura Staňková

 

Na kurtech Sparty ve Stromovce se od 19. května 23 hrál Přebor Prahy mladších žákyň na otevřených dvorcích.

Do soutěže se prezentovalo 47 hráček, takže nebyla potřeba kvalifikace, která se, pro malý počet zájemkyň, neotevřela ani pro ročník 2013.

Vítězkou se nakonec stala Laura Staňková (TK Sparta Praha), která do soutěže nastoupila jako třetí nasazená, když největší práci ji dala druhá nasazená klubová kolegyně Viktorie Krejčíková v semifinále, kterou porazila až ve třech setech. Finálovou soupeřkou jí byla pátá nasazená Justýna Reifová (LTC Modřany 2005). Ta v semifinále vyřadila první nasazenou Evu Halfarovou (I. ČLTK Praha).

Čtyřhra se stala kořistí sparťanského páru Adéla Jelínková – Laura Staňková které po bitvě ve finále porazily první nasazené Krejčíkovou s Halfarovou.

Mladé, nadějné tenistky určitě potěšil i fakt, že během turnaje vedle nich trénovaly i jejich vzory – Kateřina Siniaková a a Marie Bouzková, k zahlédnutí byl i Jiří Veselý.

Přeborníkem Prahy dorostu se stal Jakub Vrba

 

Přeboru dorostenců na dvorcích TK Konstruktiva se účastnilo 48 hráčů v hlavní soutěži, kam postoupilo z šestnáctičlenné kvalifikace osm hráčů. Záštitu nad celým turnajem si vzala MČ Praha 4, která turnaj podpořila poháry.

 

 

První nasazený Jakub Vrba z TK Sparta Praha po veliké bitvě překazil Honzovi Kusému (LTC Modřany 2005) docílení třetího titulu Přeborníka Prahy v řadě, když jej po třísetové bitvě zdolal v semifinále. Ve finále ho čekal klubový kolega Štěpán Sklenička. Ten si v semifinále poradil s Davidem Petrofským, také ve třech sadách, kde se možná ve třetí sadě mohla projevit skutečnost, že, na rozdíl od Petrofského, který měl za sebou dvě těžké bitvy, Štěpán postoupil skrečí soupeře, když mu nenastoupil Filip Paroulek.

Finále bylo velikou bitvou, ve které sice v každém setu lépe začal Sklenička, ale nakonec se vždy radoval Vrba. V první sadě až v tie-breaku, ve druhé dokázal otočit z 0/3 na 6/3

Ve čtyřhře se prezentovalo 22 párů, vítězi se stal první nasazený pár Sklenička -Fáček (Spoje), kterým finále bez boje vzdali Žoldák s Chodorou

Finalisté Sklenička a Vrba

Vítěz Jakub Vrba (TK Sparta Praha)

Finalisté s předsedou PTS Ing. P. Saicem

Štěpán Sklenička (TK Sparta Praha)

2. 5. 2023

Seniorský turnaj ITF v Praze

Seniorská komise ČTS zve všechny seniorky a seniory k účasti na turnaji
MT 400 – Praha ITF Czech Seniors Grand Prix
——————————————————-
Termín : 8.-11.6.2023
Místo : TK Konstruktiva
Přihlášky : do úterý 30.5.2023

Propozice a další informace o letních seniorských turnajích jsou
na www.seniortenis.cz

https://www.itftennis.com/en/tournament/mt400-prague/cze/2023/s-s400-cze-02a-2023/

16. 3. 2023

Rozpisy soutěží na léto 2023

Odkazy na přihlášky do soutěží budou uveřejněny v druhé polovině ledna 2023, uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2023

Upozorňujeme na nově vypsanou nepostupovou soutěž v kategoriích mladší a starší žactvo nazvanou UNISEX,  kde mohou nastupovat dívky proti chlapcům, hraje se 6 zápasů (4 dvouhry a 2 čtyřhry).

UNISEX soutěž (kombinace chlapců a dívek), kterou můžete využít. Jedná se o soutěž, kde proti sobě hrají chlapci a dívky. Soupiska není rozdělena na chlapce a dívky, nýbrž je to jeden seznam, ve kterém klub seřadí hráče zcela podle svého uvážení. Hraje se systémem babytenis, tedy pokud nerozhodne počet získaných bodů (vítězství), pak rozhoduje souboj týmových jedniček.

Bodové zisky za vyhrané zápasy z těchto soutěží půjdou do klasifikace (v říjnu 2023).
Založení UNISEX soutěže je snadné, stačí při zakládání soutěže v IS zaškrtnout „Unisex soutěž (kombinace chlapců a dívek)“.

Tato soutěž vznikla jako reakce na podněty z klubů, které mají mít přebytek dívek.

Rozpis mládež 23 družstva

Rozpis dospělí 23 družstva

Rozpis_baby_2023 _druzstva

Rozpis_stredni_2023_druzstva

Přihlášky do soutěží družstev naleznete na http://www.prazsky.cztenis.cz/?p=7781

ROZPIS PRAŽSKÉHO POHÁRU SENIORŮ 23

RozpisPreborBaby2023.docx

Rozpis dospělí přebor 23

Rozpis mládež přebor 23

15. 3. 2023

Rozměry dvorců pro dětský tenis

Na přiloženém obrázku jsou vyznačeny specifikace rozměrů dvorců pro mini tenis, střední kurt a baby tenis

 

14. 2. 2023

Jan Kusý (LTC Modřany 2005) obhájil letní titul

Jan Kusý (LTC Modřany 2005) – Přeborník Prahy v hale 2023

První nasazený Jan Kusý (LTC Modřany 2005) po letním titulu v dorostu získal i titul halový. V cestě pavoukem pro 40 hráčů mu postupně v cestě stáli David Šafrata (po bitvě ve STB 3. setu), Mojžíš (bez problému a ztráty gemu), Filip Paroulek (opět ve 3. setu STB), dále už Fröhlich Max v semifinále a ve finále Hänel Tom už nebyli tak tvrdými oříšky, ztratil s nimi 4, resp. 5 her. Druhý finalista Hänel Tom (Sparta Praha) se probojoval Kotrce, , 4. nasazeného Leipnera , ve čtvrtfinále ho čekal Fidler a v semifinále potom mladší Petrofský, tedy David, nejnověji hrající za Sokol Vysočany.

Ve čtyřhře byli opět úspěšní modřanští – dvojice Leipner, Stauch získala titul , když porazila pár Luňák, Panáček

Vítězové a finalisté čtyřhry na Přeboru dorostu v hale

Hänel Tom (Sparta Praha) – finalista dvouhry

Pořadatelé byli velmi vděčni za automatické losování soutěže, protože pokud by byl vylosován jako dříve, nikdo by nevěřil, že nebyl „cinknutý“

Kompletní výsledky: https://www.cztenis.cz/turnaj/306800/sezona/Z2223/vysledky

Pavla Švíglerová získala double na Halovém přeboru Prahy dorostenek

Pavla Švíglerová, vítězka Halového přeboru Prahy dorostenek a finalistka Natalie Malá

Nenasazená Pavla Švíglerová využila domácího prostředí na LTC Modřany 2005, které byly pořadatelem Halového přeboru dorostenek v Praze a zvítězila jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Ve spodní části pavouka měla poněkud usnadněnou pozici, neboť druhá nasazená Syrová nenastoupila k zápasu druhého kola a postoupila do finále bez boje, neboť její semifinálové soupeřce Valerii Zikmundové (TK Sparta) záda nedovolila nastoupit k utkání. Vítězstvím na halovém přeboru Prahy navázala na úspěchy své maminky, tenisové reprezentantky Československa (WTA 33, 1991), která tento titul nikdy nezískala (hrávala v Plzni).

Švíglerová

Malá

Je hotovo

Já jsem vyhrála…

Ve druhém semifinále zvítězila 6/2, 6/2 první nasazená sparťanka Natalie Malá nad 4. nasazenou Kristinou Zámečníkovou ze Sokola Vysočany.
Ve finále se tedy utkaly oslavenkyně Malá (den před finále slavila sedmnáctiny) s lehce nachlazenou Švíglerovou, které v průběhu finále viditelně ubývaly síly, ale svou chytrou, byť ne tak razantní, hrou dokázala přehrát favoritku 6/2, 6/4. Vítězka měla skvělou anticipaci, uměla změnit rytmus hry, což na její o 3 roky starší soupeřku platilo a nutilo dělat chyby, byť míče z její rakety létaly o poznání razantněji než z rakety domácí hráčky.

 

Svobodová, Švíglerová, Červenková, Zítková

Zámečníková byla na 3. místě

Finalistky

Zámečníková, Malá

Malá

Ve čtyřhře bylo finále čistě modřanskou záležitostí. Utkaly se Svobodová Vanessa, Švíglerová Pavla, které v prvním kolo porazily druhé nasazené Janíčkovičovou se Syrovou s párem Lucie Červenková a Karolína Zítková, které, také jako nenasazené, přehrály první nasazený pár Malá, Zámečníková v semifinále. Ve finále potom první jmenovaný pár Svobodová se Švíglerovou zvítězil 6/3, 6/4. Svobodová tak navázala na svůj úspěch z Halového přeboru starších žákyň, kde získala jak singlový, tak deblový titul.

Může jít o obrázek 4 lidem , stojícím lidem a indoor

Švíglerová, Svobodová, Červenková a Zítková

Vanessa Svobodová získala třetí titul přebornice Prahy během týdne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní výsledky na https://www.cztenis.cz/turnaj/406800/sezona/Z2223/vysledky

 

6. 2. 2023

Přebor Prahy v hale starších žáků vyhrál Köhler

Matějové Novák a Köhler

Ve finále Halového přeboru Prahy se na TK Konstruktiva  utkali Köhler Matěj (I. ČLTK Praha) a Novák Matěj (TK Sparta Praha). První nasazený Köhler nakonec zvítězil 5/7, 6/4, 1/0

Předseda PTS Ing. Saic s vítězi čtyřhry Novákem a Techlovským

Ve čtyřhře zvítězil pár Techlovský, Novák, kteří porazili Eversfielda s Kohlerem 60, 62

 

Novák (TK SPARTA PRAHA)

Köhler Matěj (I.ČLTK PRAHA)

Next Page »