12. 4. 2021

Stanovisko VV PTS k zahájení soutěží v letní sezóně 2021

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

s blížícím se plánovaným termínem zahájení soutěží družstev je na místě vás informovat o stanovisku a plánech Pražského tenisového svazu k připravovaným soutěžím. Ve středu 7. dubna se konalo zasedání Výkonného výboru Pražského tenisového svazu, na kterém se projednávala organizace soutěží v letošním roce. Sportovně-technická komise PTS připravila soutěže tak, aby se mohli odehrát v plném formátu. Výkonný výbor PTS diskutoval reálnost uspořádání soutěží z hlediska probíhající pandemie nemoci COVID-19.

Závěrem jednání je, že o podobě soutěží družstev se rozhodne na jednání Výkonného výboru PTS dne 21. dubna 2021, a to s ohledem na stále nejasnou situaci a stále se měnící pravidla, které omezují činnost v době pandemie.

Obecně lze konstatovat, že VV PTS preferuje odehrání soutěží družstev v plném formátu osmičlenných skupin na sedm se sestupy a postupy. Je třeba však reflektovat vládní nařízení a mít v záloze variantu zkrácených soutěží, případně posunutí soutěže o jeden týden. VV PTS také bere v úvahu, že pro kluby je důležité otevřít areály a začít (byť s omezeným) provozem, který nastartuje ekonomiku klubu. 

VV PTS má pro kluby připravené míče pro sehrání soutěží družstev mládeže. Míče budou do klubů distribuovány i v případě, že se soutěže neuskuteční. Přidělení míčů lze pak brát jako určitou kompenzaci za uhrazené poplatky za soutěže, hostovaní či registrace.

Pro soutěže družstev připravuje PTS doporučující materiál k organizaci mistráků tak, aby organizace byla maximálně bezpečná. V každém případě lze předpokládat, že nebudou moci být otevřeny vnitřní prostory, tedy především šatny a sprchy.

V případě soutěží jednotlivců, Přeborů Prahy mládeže a dospělých, se odehrání přeborů předpokládá, avšak opět za určitých režimových opatření. O vypsání čtyřhry na přeborech není prozatím rozhodnuto.

Vážené kolegyně, vážení kolegové, prosíme vás o trpělivost do 21. dubna, kdy VV PTS rozhodne o konání soutěží družstev.

S přáním pevného zdraví,

za VV PTS Pavel Saic, předseda

7. 4. 2021

Oznámení STÚ ČTS ze 6. 4. 2021

Oznámení STÚ ze dne 6. 4. 2021
1) Všechna HMČR, turnaje a přebory zařazené do Zimní TL ČTS 2020/21 do 11. 4. 2021 se ruší. Poplatky za zařazení těchto turnajů do ZTL budou klubům oblastními svazy vráceny.

2) O systému soutěží smíšených družstev dospělých řízené ČTS (2. liga) a nejvyšších oblastních soutěží všech žebříčkových kategorií (divize dospělých a Moneta Pohár prezidenta ČTS dorostu a obou kategorií žactva) bude rozhodnuto do 20.4. 2021. STÚ ČTS preferuje odehrát soutěže v plném rozsahu na 7 kol.

3) O systému odehrání ostatních oblastních soutěží družstev ve všech kategorií rozhodnou příslušné oblastní tenisové svazy, termín rozhodnutí není ustanoven.

4) Termínová listina Léto 2021 vyšla 15. 3. 2021.

5) Hostování musí být v Informačního systému ČTS včetně souhlasu obou klubů a uskutečněných plateb vyřízeno nejpozději do 31. 3. 2021 24:00.
Seznam úspěšně vyřízených a zaplacených najdete zde.

6) Zadávání soupisek do Informačního systému ČTS všech soutěží bude možné od

10. do 20. dubna 2021

23. 3. 2021

KANÁŘÍ NADĚJE PRO PRAHU ZA ROK 2020

 

Výkonný výbor Pražského tenisového svazu  v hlasování per rollam zvolil jako kanáří naději za rok 2020:

NIKOLA BARTŮŇKOVÁ

Narozena 25.02.2006, členka I. ČLTK Praha

Úspěchy v roce 2020

 1.  První hráčka žebříčku Tennis Europe do 14 let
 2.  Finalistka ITF turnaje kategorie 3 – Salk Open ve Stockholmu a J3 Karnten, Rakousko
 3. Čtvrtfinalistka prestižního světového turnaje v Tarbes, Francie, U14
 4. Semifinalistka Pardubické juniorky 2020
 5. Členka týmové akce Tipsport Elite Trophy (v týmu s Karolínou Plíškovou, Kristýnou Plíškovou, Markétou Vondroušovou, Karolínou Muchovou a Terezou Martincovou)
 6. Účast na sérii turnajů týmové soutěže žen a mužů Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta 2020
 7. Účast na exhibičních turnajích žen pod názvy Macha Lake Open by Crystalex a O pohár solidarity a naděje ČTS by Moneta.

BRENDA FRUHVIRTOVÁ

Narozena 2. 4. 2007, v roce 2020 členka TK Sparta Praha,  nyní TJ Spoje

Úspěchy v roce 2020:

 1. Přebornice Prahy žen v hale
 2. Přebornice Prahy žen na otevřených dvorcích
 3. První v redukovaném žebříčku kategorie
 4. Na ITF vyhlášena talentem roku
 5. Vítězka Les Petits As Tarbes Francie
  Vítězka Kungens Kanna Drottningens Pris Stockholm Švédsko
  Účastnice prestižního turnaje Ultimate Tennis Showdown Nice Francie – utkání proti Alizé Cornet
  Vítězka singlu ITF G2 Káhira Egypt
  Vítězka deblu ITF G2 Káhira Egypt
  Vítězka singlu TE U16 cat. 2 – Maribor Slovinsko
  Vítězka deblu TE U16 cat. 2 – Maribor Slovinsko
  Vítězka singlu ITF G3 Istanbul Turecko
  Momentální ITF ranking 100.

3. 3. 2021

Oznámení Sportovně – technického úseku ČTS

 

1) Všechna HMČR, turnaje a přebory zařazené do Zimní TL ČTS 2020/21 do 31. 3. 2021 se ruší. Poplatky za zařazení těchto turnajů do ZTL budou klubům oblastními svazy vráceny.

2) O systému soutěží smíšených družstev dospělých řízené ČTS (2. liga) a nejvyšších oblastních soutěží všech žebříčkových kategorií (divize dospělých a Moneta Pohár prezidenta ČTS dorostu a obou kategorií žactva)

do 20.4. 2021.

STÚ ČTS preferuje odehrát soutěže v plném rozsahu na 7 kol.

3) O systému odehrání ostatních oblastních soutěží družstev ve všech kategorií rozhodnou příslušné oblastní tenisové svazy, termín rozhodnutí není ustanoven.
4) Termínová listina Léto 2021 vyjde 15. 3. 2021 v čase 00:00.
5) Hostování musí být v Informačního systému ČTS včetně souhlasu obou klubů a uskutečněných plateb vyřízeno nejpozději do 31. 3. 2021 24:00.
6) Zadávání soupisek do Informačního systému ČTS všech soutěží bude povoleno od 5. do 18. dubna 2021.

30. 12. 2020

Kalendář sportovního managera klubu

Kalendář sportovního managera klubu je v přiloženém dokumentu.

Bohužel, nelze v současné situaci zaručit, že vše bude tak, jak je v něm uvedeno, ale pevně věříme, že vše se vrátí co nejdříve do normálu.

Kalendář soutěžního managera klubu

28. 12. 2020

Přihlášky na pořádání turnajů B a Přeborů Prahy v létě 2021

Zájemci o pořadatelství Přeborů Prahy a turnajů B si mohou stáhnout formulář na níže uvedeném odkazu a po vyplnění jej do 7. 1. 2021 odešlou na adresu vyvadil@webtenis.cz

Formulář přihlášek na Přebory Prahy a B turnaje léto 21

 

Zároveň si dovoluji upozornit na dotazník, který byl zaslán do klubů. Má za úkol vysledovat vývoj v soutěžích družstev pro tento rok, po loňské, poněkud netradiční, sezóně.

Kluby mohou zadávat turnaje C a D do Letní termínové listiny ČTS do 31.1.2021
Kontaktní osoby klubů ČTS mohou v informačním systému ČTS zadávat turnaje do Letní termínové listiny ČTS do 31.1.2021. Letní termínová listina bude zveřejněna 15. března 2021 v čase 00:00 hod. na www.cztenis.cz

17. 12. 2020

Letní termínová listina PTS 2021

Termíny letní sezóny 2021

14. 12. 2020

Výsledky Halového přeboru Prahy mužů 2021

Halový přebor Prahy mužů se uskutečnil ve dnech 12. – 13. 12. 2020, a to i přes řadu překážek, které se postupem času vyskytly.

Ačkoliv původní termín byl o týden dříve, poté co bylo potvrzeno ředitelem soutěže posunutí extraligy na tento termín, tedy od 5. 12., STK  spolu s pořadatelem domluvila posun o týden, aby se turnaje mohly zúčastnit i případní hráči z extraligy.

Poté, co se zcela postranními, nikoli oficiálním sdělením, pořadatel dozvěděl, že extraliga byla vrácena do původního termínu, rozhodl se oželet možnost startu některých hráčů a soutěž nechal být ve změněném termínu.

Protože ovšem k uspořádání podobné akce je potřeba, aby všichni účastnici měli negativní test na COVID-19 ne starší 48 hodin, po dohodě s VISTA SPORT, která mimochodem potom celý turnaj přednášela on-line, bylo zajištěno testování hráčů den před zahájením turnaje a bylo domluveno, že pokud by turnaj měl trvat déle jak 48 hodin, účastníci budou otestováni znovu – vše na náklady Pražského tenisového svazu.

V pátek tedy proběhlo testování od 10 do 15 hodin, v 15 hodin byly vzorky odeslány do akreditované laboratoře a čekalo se na výsledky, aby bylo možno provést v sobotu ráno losování ze hráčů, kteří testem projdou. Prošlo všech 15 testovaných, k našemu překvapení se ovšem dva, předběžně testovaní hráči nakonec k losování nedostavili, což považujeme přinejmenším za problematické, pokud se nechali testovat a byli negativní.

Přeboru se tedy nakonec zúčastnilo 13 hráčů, nejvýše nasazeným byl Ondřej Štětka (TJ Radlice), dalšími nasazenými byli Ivan Gorbušin (Olymp), Jakub Prachař a Petr Stavrovskij – oba štvaničtí.

První kolo přineslo obrovskou bitvu mezi Vítkem Šubertem a Marianem Kubínem , když první jmenovaný neudržel stav 64, 51 a prohrál 64, 57, 26, hodně se nadřel ve třech setech i mladý Kračman.

Zajímavou čtvrtfinálovou bitvu přinesl zápas mezi Štětkou a Jupou, ve které sice nasazená jednička si z prvního setu odnesla potupného kanára, ale nakonec byla šťastnější v TB 3. sady – 06, 64,  76(5).

Hladce soutěží proplouval Kuba Prachař, který se na Štvanici neuvěřitelně zklidnil a domácí prostředí uměl využít i Stavrovskij, takže se oba potkali ve finále.

Finále bylo strhující bitvou, která začala jako western – v pravé poledne – a skončila v 15, 20 hodin. Po první prohrané sadě Prachař zpřesnil hru a dotáhl set do Tie-breaku, kde dost dominoval. Na začátku třetího setu se na chvíli na kurtě objevil ten „pověstný Kuba Prachař“, který všechno komentoval a rázem Petr Stavrovskij vedl  5/2, což Kuba komentoval slovy – tak tohle byla chyba za pět litrů… Tyto komentáře vedly VR k soft warningu, který vrátil Prachaře do hry a najednou to bylo 5/5 a nelítostná bitva, plná krásných výměn, pokračovala. V jedné z nich byla Stavrovskému málem ustřelena hlava a v TB se Prachař dostal k vedení 6/4 při vlastním podání. Stavrovskij ovšem MP odvrátil a nakonec TB vyhrál 10/8 před zraky Niky Bartůňkové, která čekala, až ji kluci uvolní kurt na trénink.

Protože se jednalo pouze o nominační turnaj na MČR, nehrály se čtyřhry, aby se zbytečně neprodlužovala doba turnaje a nemuselo se znovu testovat.

Přes všechny problémy, které Halový přebor mužů v Praze provázely, turnaj měl solidní úroveň a velmi poklidný průběh. Některé výměny by si zasloužily nominace na Shot of the Week, byly k vidění twinnery, aktivní celodvorcové pojetí i pokusy o hru servis-volej.

Vítěz si mimo titul Přeborník Prahy 2021 v hale odnesl i 5.000,- Kč, finalista 2.000,- a semifinalisté po tisícovce.

Další víkend by měly za podobných podmínek proběhnout i Halové přebory žen, ovšem vše závisí na tom, jak se zpřísní pravidla v rámci pandemie.

Petr Stavrovskij (I. ČLTK Praha)

Petr Stavrovskij (I. ČLTK Praha)

Jakub Prachař (I. ČLTK Praha)

Jakub Prachař (I. ČLTK Praha)

Semifinalisté Kračman a Štětka

Bohužel, stejné otazníky visí i nad pořádáním další tenisových akcí – Praha ukázala, že to, za určitých podmínek, jde, byť jí to stálo nějaké finanční prostředky.

 

 

11. 12. 2020

Halové přebory mužů

Halový přebor Prahy mužů se uskuteční za těchto podmínek

Pořadatel:                          Orel jednota Praha Balkán

Místo konání:                   I. ČLTK Praha, Ostrov Štvanice 38, Praha 7

Počet účastníků:              Maximálně 24 hráčů

Prezence:              Podmíněná prezence 11.12.2020 do 15,00 hodin, potvrzení prezence proběhne do 21,00 hodin po získání výsledků testů.

Podmínka přijetí:          Negativní RT-PCR na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo antigenní test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který není starší 48 hodin

Testování:    Zajišťuje PTS. Odběry bude možné provést v době od 10,00 do 15,00 v místě konání turnaje. V 15 hodin budou vzorky odvezeny do laboratoře.

Hráči se mohou prokázat vlastním testem, který má platnost 48 hodin

Semifinalisté budou v neděli opětovně testování na COVID -19,pokud nebude turnaj dohrán.

Losování:       Proběhne v sobotu 12.12.2020 v 9,00 hodin z prezentovaných hráčů s negativním testem.

Kontakty:  Vrchní rozhodčí: Ivan Vyvadil, vyvadil@webtenis.cz, 601 026 050

              Testování: Vilém Šnajdr, 604 342 772

TURNAJ JE NOMINAČNÍ AKCI NA MČR MUŽŮ

HALOVÉ PŘEBORY ŽEN PROBĚHNOU ZA OBDOBNÝCH PODMÍNEK V TERMÍNECH:

18. 12. 20 TESTOVÁNÍ, 19. – 21. 12. 20 TURNAJ

 

9. 12. 2020

Zimní turnaje ČTS

Dnešní rozhodnutí ČTS odkládá start turnajů B,C,D tak, že nebudou zahájeny dříve než 3. ledna 2021. V Praze proběhne Halový přebor Prahy mužů a žen v plánovaném termínu. Turnaj nebude klasifikovaný a v rámci turnaje budou testována režimová opatření, která by mohla být součástí turnajů po novém roce. Účastníci turnaje musí mít negativní test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Testy zajistí PTS.

Zároveň informujeme pořadatele turnajů a hráče, že VV PTS schválil návrh na zrušení povinnosti uspořádat turnaje třídy C, D přihlášené do zimní termínové listiny 2021, a to bez  sankce. U turnajů B a přeborů povinnost uspořádat turnaje trvá, za předpokladu, že to bude možné.

—————————————————————————————————

Zpráva z 01.12.2020 Informujeme vás o rozhodnutí ČTS o odložení startu zimních turnajů do doby, než bude možné hrát bez roušek.

„Vážení sportovní přátelé,

ČTS se opět ocitá pod palbou desítek Vašich telefonátů a mailů denně s dotazy na organizaci turnajů zařazených do Zimní TL 2020/21.

Samozřejmě bychom nejraději velice rádi okamžitě “spustili“ všechny domácí turnaje. S respektem k názorům majority z vás, kteří nás kontaktujete, vám oznamujeme, že zásadně nedoporučujeme hrát soutěžní zápasy a turnaje s rouškami, protože to považujeme za nevhodné opatření, které dle našeho názoru může i ohrozit zdravotní stav hráčů.

Turnajovou sezónu zahájíme ihned po změně vládního nařízení – povinnosti – mít na obličeji při zápasech nasazené roušky.

Věříme ve vaše pochopení.

Leoš Fiala, sportovně-technický úsek ČTS, 1. 12. 2020“

Next Page »