14. 2. 2018

Rozpisy soutěží pro letní sezónu 2018

RozpisDruzstvaBaby2018

RozpisDruzstvaMladez2018

RozpisDruzstvaDospeli2018

HALOVÉ PŘEBORY DOROSTU

Ve dnech 10. – 12. 2. 2018 se konaly Halové přebory dorostenců a dorostenek

Na dvorcích Tenis Cibulka se utkalo 48 dorostenců. Do semifinále se probojovali první nasazený Kristian Kubík, který svedl velikou bitvu s nenasazeným Siniakovem (TK Sparta Praha). První dva sety rozhodl TB, ve třetím již dominoval Kubík (TK Sparta Praha).¨Drouho dvojici tvořil štvanícký Vítek Horák, druhý nasazený, který si ovšem neporadil s Jakubem Beranem (TK Sparta Praha), který je porazil ve dvou setech.

Tato skutečnost možná rozhodla i o tom, že ve finále, které se hrálo ve stejný den, měl Beran více sil a ve třech setech udolal klubového partnera Kubíka.

Beran s Kubíkem získali titul ve čtyřhře, kam bez boje, po skreči Horáka, postoupil pár Vavák (TŠ Lucie Hradecké) a Růžička (TK Olymp Praha).

 

 

 

Fotka uživatele Pražský tenisový svaz.

Kubík, Beran

 

Fotka uživatele Pražský tenisový svaz.

Vavák, Růžička a vítězové Kubík a Beran

Horák, Beran

Siniakov

Daniel Siniakov

 

Ve stejné době se v LOB Bohnice, zs, konal přebor dorostenek.

Halový přebor Prahy dorostenek vyhrála teprve 12letá Linda Fruhvirtová

29 dorostenek se utkalo na halovém přeboru dorostu v Bohnicích. Nejmladší účastnice Linda Fruhvirtová (TK Sparta Praha) potvrdila své kvality a dokráčela až pro titul. V semifinále porazila Darju Viďmanovou (I.ČLTK Praha) 7:6, 3:6, 6:3. Ve finále pak Šarlotu Sofii Sirotkovou (TJ Sokol Vysočany) 6:1, 6:2. Do semifinále se také probojovala Karolína Vlčková (TJ Spoje Praha).

Ve čtyřhře úřadoval pár Sirotková; Vlčková, který si bez velkých problému poradil s párem Vladimíra Hořejší (TK Olymp Praha); Andrea Nová (TJ Spoje Praha) 6.2, 6:2.

Hořejší, Nová a Vlčková, Sirotková

Linda Fruhvirtová a Šarlota Sofie Sirotková

6. 2. 2018

Mistrovství ČR mladších žákyň v hale

Od 3. února 2018 se v halách TK Sparta utkalo 32 reprezentantek tenisových oblastí Čech a Moravy o titul Halové mistryně ČR mladších žáků.

Prahu reprezentovala první nasazená Nikola Bartůňková (I. ČLTK Praha), trojka Viktorie Starečková (TK Sparta Praha), šestka Barbora Michálková (Sparta), dále pak Líbalová Jolana, Natálie Syrová,  Nela Linhartová a 08 Jiráková Julie (I. ČLTK), ze Sparty pak hrály Amy Suchá, Kovačková Alena a 08 Laura Smasonová, z Olympu hrála Ellen Kultová, poslední reprezentantkou Prahy byla hráčka Uhřínevsi Drukerova Amelie Essie.

Vítězka Nikola Bartůňková zdolala postupně klubovou kolegyni Jirákovou, Jiříkovou (Planá), sparťanku Valentovou v semifinále a ve finále zdolala i druhou sparťanku Starečkovou. O její dominanci svědčí i to, že v žádném zápase neztratila více jak 3 hry…

Viki Starečková, druhá finalistka, porazila po bitvě druhou nasazenou Saru Bejlek (TK Agrofert Prostějov) v semifinále.

Pár B+B (Bartůňková, Bejlek) zvítězil i ve čtyřhře, když ve finále porazil pár Starečková, Urbanová (TK Agrofert Prostějov). Těžké chvilky zažily v semifinále, kde pár Líbalová (I. ČLTK Praha) a T. Valentová (TK Sparta Praha) je donutil hrát až super TB ve 3. sadě.

Mistrovství mělo velmi slušnou sportovní úroveň, pořadatelsky, přes problémy se zajišťováním a onemocněním rozhodčích, bylo zvládnuto na výbornou.

Sara Bejlek (Prostějov)

E. Slaninková a J. Černý

Nikola Bartůňková

 

23. 1. 2018

Zadávání turnajů do letní termínové listiny

 

Kluby mohou zadávat turnaje C a D do Letní termínové listiny ČTS do 31.1.2018
Kontaktní osoby klubů ČTS mohou v informačním systému ČTS zadávat turnaje do Letní termínové listiny ČTS do 31.1.2018. Letní termínová listina bude zveřejněna 15. března 2018 na www.cztenis.cz.

Kluby, kterým byly přiděleny turnaje B, je zadají jako turnaj C.

Upozorňujeme, že schválený počet účastníků u všech turnajů B je 48 a 4 hrací dny, v případě, že jej chce pořadatel navýšit, musí při zadávání turnaje do LTL vypsat kvalifikaci.

Důležité termíny LTL

10. 1. 2018

Kalendář soutěžního manažera klubu

kalendar soutezniho manazera klubu2018

Halový přebor mladších žákyň

                                                                                                                                                                               

 

Dvojnásobná přebornice Prahy Tereza Valentová (TK Sparta Praha)

Od 6. 1. 2018 se ve Stromovce, na krytých dvorcích TK Sparta Praha, konal Halový přebor Prahy mladších žákyň. Na osmi dvorcích nastoupilo celkem 48 mladších žákyň, z toho 8, které postoupily z kvalifikace ročníku 2008. Místo dvou neprezentovaných hráček byly přijaty dvě náhradnice, takže  soutěž proběhla v plné formátu.

I v kategorii dívek ročníku 08 se objevilo několik slibných talentů – Jiráková porazila šestou nasazenou Vneclovou, Samsonová pak dvanáctku Zikmundovou.

Do finále dvouhry se dostaly obě nějvýše nasazené – nahoře Líbalová (I. ČLTK Praha), která v semifinále zdolala nasazenou trojku  Suchou (TK Sparta), zdola přes nasazenou pětku Drukerovou (Sportcentum Uhříněves) postoupila turnajová dvojka Valentová. Obě nejvýše nasazená děvčata se pavoukem probojovaly bez větších problémů, pravidelně nadělovaly soupeřkám nepopulární kanáry.

Ve finále pak byl uspěnější reprezentantka domácí Sparty, která poměrně jasně 61, 63 přehrály štvanickou rivalku.

Čtyřhry se účastnilo 21 párů, nejvýše nasazené Líbalová, Valentová bez problému došly do finále, kde se střetly s párem Drukerová, Suchá , které bez větší problémů přehrály 63, 60.

Vítězky čtyřhry Líbalová, Valentová

Vítězkám gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů i na mistrovství republiky.

Tereza Valentová, Jolana Líbalová a předseda PTS Pavel Saic

9. 1. 2018

Halový přebor Prahy mladších žáků

                                                                                                                                                               

Na I. ČLTK Praha se první lednový víkend odehrál Přebor Prahy v hale mladších žáků. Účastnilo se jej 48 mladších žáků, z toho jich 8 postoupilo z kvalifikace, která byla vypsaná pro ročník 2008. Mezi nimi se objevilo i pár talentů, které postoupily do dalších kol.

V semifinále se utkali první nasazený Jan Šafrata (I. ČLTK) s Filipem Čeplem (TK Sparta Praha), který byl třetím nasazeným, druhou dvojici tvořili Kryštof Švojgr (I. ČLTK) a Bedřich Břicháček (TK SPORT Kolovraty), tedy druhý a pátý nasazený.

Ve finále se utkali dva nejvýše nasazení, tedy Šafrata a Švojgr. Druhý jmenovaný zopakoval triumf z prosince, kdy klubového kolegu porazil také a zvítězil  63, 64.

Jan Šafrata (I. ČLTK Praha)

Kryštof Švojgr (I. ČLTK Praha)

Švojgr, Šafrata

 

Předseda PTS Ing. P. Saic s hráči na 3. místě

Ředitelka turnaje Magdalena Zemanová dekoruje hráče na 3. místě

 

 

Švojgr, Saic, Šafrata,Zemanová

 

Do finále čtyřhry se probojovali oba finalisté dvouhry proti kterým nastoupil pár Adam Soukup (I. ČLTK) a Daniel Stauch (LTC Modřany 2005). Úspěšnější byla čistě štvanická dvojice, takže Kryštof Švojgr se stal dvojnásobným přeborníkem Prahy v hale, k titulu z dvouhry přidal ten deblový.

Fanynky nejvěrnější…

,

22. 12. 2017

Přihlašování turnajů B a Přeborů Prahy na letní sezónu

 

2018 prihlasky LTL

 

V přiloženém formuláři se mohou kluby hlásit o pořadatelství Přeborů Prahy a turnajů B ve všech kategoriích-

Uzávěrka přihlášek 31. 12. 2017

Kluby, které nemají splněny povinnosti k PTS, nebudou do výběru zařazeny.

13. 12. 2017

TERMÍNOVÁ LISTINA ČTS NA LÉTO 2018

TL LETO 2018

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ ČTS

STÚ ČTS vypisuje výběrové řízení na pořadatelství letních MČR jednotlivců v obou kategoriích žactva (48 hráčů), dospělých (32 mužů a 32 žen) a turnajů třídy A (HS 48, Q 32) ve všech věkových kategoriích ve výše uvedených termínech. Přihlášky musí být doručeny na ČTS nejpozději do 31. 12. 2017.

Používejte výhradně e-mailovou adresu leos.fiala@cztenis.cz    

Přihlášky musí obsahovat kontaktní osoby, včetně adres, telefonů a e-mailových adres, počty, povrch a adresy dvorců.

Do výběrového řízení nebudou zařazeny kluby, které nebudou mít do 31. 12. 2017 vyrovnány všechny své finanční závazky k ČTS i oblastním svazům, zejména poplatky za zařazení turnajů třídy „A“ do LTL 2017 a ZTL 2017/18.

 

 

V turnajích třídy B (pořadatele určují oblastní tenisové svazy) bude startovat 48 hráčů v hlavních soutěžích (4 hrací dny). V případě, že se pořadatel turnaje rozhodne zařadit i kvalifikaci (pro 32 hráčů postup 8 nebo 16 hráčů postup 4), rozšíří se daný turnaj o jeden den dopředu. Dodatečné zařazování kvalifikací po uzávěrce TL nebude možné.

 

Next Page »