16. 3. 2023

Rozpisy soutěží družstev na rok 2023

Odkazy na přihlášky do soutěží budou uveřejněny v druhé polovině ledna 2023, uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2023

Upozorňujeme na nově vypsanou nepostupovou soutěž v kategoriích mladší a starší žactvo nazvanou UNISEX,  kde mohou nastupovat dívky proti chlapcům, hraje se 6 zápasů (4 dvouhry a 2 čtyřhry).

UNISEX soutěž (kombinace chlapců a dívek), kterou můžete využít. Jedná se o soutěž, kde proti sobě hrají chlapci a dívky. Soupiska není rozdělena na chlapce a dívky, nýbrž je to jeden seznam, ve kterém klub seřadí hráče zcela podle svého uvážení. Hraje se systémem babytenis, tedy pokud nerozhodne počet získaných bodů (vítězství), pak rozhoduje souboj týmových jedniček.

Bodové zisky za vyhrané zápasy z těchto soutěží půjdou do klasifikace (v říjnu 2023).
Založení UNISEX soutěže je snadné, stačí při zakládání soutěže v IS zaškrtnout „Unisex soutěž (kombinace chlapců a dívek)“.

Tato soutěž vznikla jako reakce na podněty z klubů, které mají mít přebytek dívek.

Rozpis mládež 23 družstva

Rozpis dospělí 23 družstva

Rozpis_baby_2023 _druzstva

Rozpis_stredni_2023_druzstva

Přihlášky do soutěží družstev naleznete na http://www.prazsky.cztenis.cz/?p=7781

ROZPIS PRAŽSKÉHO POHÁRU SENIORŮ 23

15. 3. 2023

Rozměry dvorců pro dětský tenis

Na přiloženém obrázku jsou vyznačeny specifikace rozměrů dvorců pro mini tenis, střední kurt a baby tenis

 

7. 3. 2023

Přehled přihlášených družstev k 7. 3. 23

Vzhledem k tomu, že ne všechny kluby dodržely uzávěrku přihlášek do soutěží, některé nepřihlásily oprávněná družstva, bylo dojednáváno doplňování soutěží tak, aby se naplňovaly vyšší soutěže a byly dělány další nutné úpravy, přikládáme tabulky přihlášených družstev ve všech věkových kategoriích, tak jak vypadají k 8. 3. 2023

Prosím, zkontrolujte, zda jste uvedeni tak, jak jste zamýšleli, naleznete-li chybu, případně projevíte-li zájem doplnit prázdné místo ve vyšší třídě svým týmem, kontaktujte do 12. 3. sekretáře PTS na mail vyvadil@webtenis.cz, kde své požadavky konkretizujete, neřešte tuto problematiku po telefonu.

 Poté bude příprava losování uzavřena a bude svolána losovací schůze STK PTS.

Vzhledem k tomu, že průběžně se tabulky upravují podle nové situace, kontrolujte seznamy průběžně, je možné, že se nějaký prostor vznikne v průběhu kontrol.

Případné zjištěné chyby opravíme a uvítáme, pokud se nám podaří doplnit nejvyšší třídy tak, aby se naplnily skupiny jako osmičlenné.

Baby kontrola

MŽ kontrola 8_3

SŽ kontrola 8_3

Dorost kontrola 8_3

Dospělí kontrola 8_3

Změny v tabulkách:

V kategorii mladších žáků odstoupilo družstvo ESA z Junior Tour – v Junior Tour chybí tedy osmé družstvo, v 1. třídě potom šestnácté.

V kategorii dospělých Tempo A bylo přesunuto do 2. třídy, Sokol Dolní Počernice z 4. do 3. třídy

V kategorii dorostu byla doplněna 1. třída o tým Olympu B

V kategorii dorostu bylo přesunuto družstva Radotína ze 3. do 2. třídy.

V kategorii MŽ bylo přesunuto družstvo ARITMA A do Junior Tour 16. 3. 23

14. 2. 2023

Jan Kusý (LTC Modřany 2005) obhájil letní titul

Jan Kusý (LTC Modřany 2005) – Přeborník Prahy v hale 2023

První nasazený Jan Kusý (LTC Modřany 2005) po letním titulu v dorostu získal i titul halový. V cestě pavoukem pro 40 hráčů mu postupně v cestě stáli David Šafrata (po bitvě ve STB 3. setu), Mojžíš (bez problému a ztráty gemu), Filip Paroulek (opět ve 3. setu STB), dále už Fröhlich Max v semifinále a ve finále Hänel Tom už nebyli tak tvrdými oříšky, ztratil s nimi 4, resp. 5 her. Druhý finalista Hänel Tom (Sparta Praha) se probojoval Kotrce, , 4. nasazeného Leipnera , ve čtvrtfinále ho čekal Fidler a v semifinále potom mladší Petrofský, tedy David, nejnověji hrající za Sokol Vysočany.

Ve čtyřhře byli opět úspěšní modřanští – dvojice Leipner, Stauch získala titul , když porazila pár Luňák, Panáček

Vítězové a finalisté čtyřhry na Přeboru dorostu v hale

Hänel Tom (Sparta Praha) – finalista dvouhry

Pořadatelé byli velmi vděčni za automatické losování soutěže, protože pokud by byl vylosován jako dříve, nikdo by nevěřil, že nebyl „cinknutý“

Kompletní výsledky: https://www.cztenis.cz/turnaj/306800/sezona/Z2223/vysledky

Pavla Švíglerová získala double na Halovém přeboru Prahy dorostenek

Pavla Švíglerová, vítězka Halového přeboru Prahy dorostenek a finalistka Natalie Malá

Nenasazená Pavla Švíglerová využila domácího prostředí na LTC Modřany 2005, které byly pořadatelem Halového přeboru dorostenek v Praze a zvítězila jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Ve spodní části pavouka měla poněkud usnadněnou pozici, neboť druhá nasazená Syrová nenastoupila k zápasu druhého kola a postoupila do finále bez boje, neboť její semifinálové soupeřce Valerii Zikmundové (TK Sparta) záda nedovolila nastoupit k utkání. Vítězstvím na halovém přeboru Prahy navázala na úspěchy své maminky, tenisové reprezentantky Československa (WTA 33, 1991), která tento titul nikdy nezískala (hrávala v Plzni).

Švíglerová

Malá

Je hotovo

Já jsem vyhrála…

Ve druhém semifinále zvítězila 6/2, 6/2 první nasazená sparťanka Natalie Malá nad 4. nasazenou Kristinou Zámečníkovou ze Sokola Vysočany.
Ve finále se tedy utkaly oslavenkyně Malá (den před finále slavila sedmnáctiny) s lehce nachlazenou Švíglerovou, které v průběhu finále viditelně ubývaly síly, ale svou chytrou, byť ne tak razantní, hrou dokázala přehrát favoritku 6/2, 6/4. Vítězka měla skvělou anticipaci, uměla změnit rytmus hry, což na její o 3 roky starší soupeřku platilo a nutilo dělat chyby, byť míče z její rakety létaly o poznání razantněji než z rakety domácí hráčky.

 

Svobodová, Švíglerová, Červenková, Zítková

Zámečníková byla na 3. místě

Finalistky

Zámečníková, Malá

Malá

Ve čtyřhře bylo finále čistě modřanskou záležitostí. Utkaly se Svobodová Vanessa, Švíglerová Pavla, které v prvním kolo porazily druhé nasazené Janíčkovičovou se Syrovou s párem Lucie Červenková a Karolína Zítková, které, také jako nenasazené, přehrály první nasazený pár Malá, Zámečníková v semifinále. Ve finále potom první jmenovaný pár Svobodová se Švíglerovou zvítězil 6/3, 6/4. Svobodová tak navázala na svůj úspěch z Halového přeboru starších žákyň, kde získala jak singlový, tak deblový titul.

Může jít o obrázek 4 lidem , stojícím lidem a indoor

Švíglerová, Svobodová, Červenková a Zítková

Vanessa Svobodová získala třetí titul přebornice Prahy během týdne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompletní výsledky na https://www.cztenis.cz/turnaj/406800/sezona/Z2223/vysledky

 

6. 2. 2023

Přebor Prahy v hale starších žáků vyhrál Köhler

Matějové Novák a Köhler

Ve finále Halového přeboru Prahy se na TK Konstruktiva  utkali Köhler Matěj (I. ČLTK Praha) a Novák Matěj (TK Sparta Praha). První nasazený Köhler nakonec zvítězil 5/7, 6/4, 1/0

Předseda PTS Ing. Saic s vítězi čtyřhry Novákem a Techlovským

Ve čtyřhře zvítězil pár Techlovský, Novák, kteří porazili Eversfielda s Kohlerem 60, 62

 

Novák (TK SPARTA PRAHA)

Köhler Matěj (I.ČLTK PRAHA)

Přebor Prahy starších žákyň vyhrála Vanessa Svobodová

Ve dnech 4.-6.2. se na dvorcích SK HAMR v Záběhlicích konal Přebor Prahy starších žákyň. Přeboru se zúčastnilo celkem 32 hráček.

Ve dvouhře potvrdila roli favoritky Vanessa Svobodová (LTC Modřany), která soutěží prošla bez ztráty setu a zaslouženě získala titul Přebornice Prahy, když ve finále zdolala Vendulu Mojžíšovou (TK Sparta Praha) 6/3 a 6/3. Obě finalistky si zároveň zajistily postup na MČR.

Ve čtyřhře pak opět potvrdily roli favoritek první nasazené Vanessa Svobodová a Nela Uhrová (I. ČLTK), když ve finále přehrály nenasazené Kateřinu Filipovou (TK Sparta) a Lauru Chlumskou (TK Olymp) 7/6 a 6/3.

Vanessa Svobodová (LTC Modřany 2005)

Vanessa Svobodová (LTC Modřany 2005) ve finále dvouhry Halového přeboru Prahy starších žákyň porazila Vendulu Mojžíšovou (TK Sparta Praha) 6/3, 6/3

Svobodová a Mojžíšová – finalistky HPSŽ

Vendula Mojžíšová (TK Sparta Praha)

Vanessa SVOBODOVÁ (LTC MODŘANY 2005)

Vendula Mojžíšová (TK Sparta Praha)

 

21. 1. 2023

Wilson je oficiálním míčem PTS pro rok 2023

Na základě uzavřené smlouvy mezi Pražským tenisovým svazem a společností AMER SPORTS Czech Republic s.r.o. byl vyhlášen jako oficiální míč Pražského tenisového svazu míč Wilson.

Za klubové ceny je možno míče Wilson objednávat přes pana Daniela Rejzka, tlf. 272700963, mail: Daniel.Rejzek@amersports.com

Minimální odběr je jeden karton (72 míčů).

Oficiální míč pro soutěže družstev je logovaný míč Tour Premier All Court a US Open (logovaný)

K dispozici jsou následující typy míčů:

Závodní tenis: Roland Garros Clay (logovaný), Roland Garros All Court, Tour Premier All Court (logovaný) a do vyprodání zásob i US Open (logovaný).

Dětský tenis:Starter Play Green (Baby tenis), Starter Orange/Red

Pro trénink: Tour practice a Triniti Club

PTS získá zdarma míče pro mládež na základě odběru klubů 

17. 1. 2023

Přihlášky do soutěží družstev pro rok 2023

Na níže uvedených odkazech naleznete přihlášky do soutěží družstev pro rok 2023.

Uzávěrka přihlášek je 28. 2. 2023 ve 20,00 hodin.

Přihláška družstev Baby tenis a střední kurt

Přihláška družstev – mladší žáci

Přihláška družstev – starší žactvo

Přihláška družstev – dorost

Přihláška družstev – dospělí

Přihlášky seniorských družstev budou na vlastní webové stránce

http://www.prazskytenis.cz

10. 1. 2023

Eva Halfarová ovládla Přebor Prahy mladších žákyň v hale

Eva Halfarová (I. ČLTK Praha) – Přebornice Prahy v hale

Eva Halfarová (I. ČLTK), Laura Staňková (TK Olymp)

 

Druhý lednový víkend se na pražské Spartě sešlo pouhých 37 mladších žákyň, ačkoliv soutěž byla vypsána pro 48, což bylo poněkud překvapivé, většinou zde býval přetlak.

Soutěž se hrála na osmi dvorcích, což znamenalo, že proběhla rychle a  poklidně, bez časových prodlev, navíc prvá kola byla většinou poměrně rychlá.

Do semifinále se probojovaly první nasazená Laura Staňková (TK Olymp Praha) proti domácí Jelínkové a na druhém konci bojovala nejprve štvanická Halfarová  s druhou nasazenou Viki Krejčíkovou (TK Sparta Praha)., kterou porazila dvakrát 6/3 a v semifinále se utkala s Justýnou Reifovou (LTC Modřany 2005), která ve druhém setu statečně vzdorovala,.  Finále mezi Staňkovou a Halfarovou  ovládla poměrně snadno Eva Halfarová (I. ČLTK Praha) 6/1, 6/4.

Do finále spolu s partnerkou Viktorii Krejčíkovou došla Halfarová i ve čtyřhře a tam zvítězily nad Staňkovou s Jelínkovou  6/4, 6/2.

Kompletní výsledky:

Výsledky Halového přeboru Prahy mladších žákyň

 

Needle2

Next Page »