17. 6. 2022

Přebor Prahy žen

Na dvorcích Oazy Praha se od 11. června 2022 konal Přebor Prahy na otevřených dvorcích, který byl plánován pro 40 hráček. Prezentovalo se nakonec pouhých 28 hráček, z nichž mnohé turnaj, z nejrůznějších důvodů nedokončily.

Je zarážející, že např. první nasazená hráčka odehraje jedno kolo a poté skrečuje další zápas, neboť odjíždí na jiný, mezinárodní turnaj, což byl problém i u dalších účastnic. Kolize Přeborů a Mácha Lake Satelite  byla vcelku jasná.

Pokud se podíváte na pavouka soutěže, zjistíte, že pět zápasů bylo skrečováno, a to včetně finále, které bez boje vyhrála Adéla Látalová z HAMRu, které pro nemoc skrečovala Tereza Valentová (TK Sparta Praha).

Přebornicemi Prahy ve čtyřhře (soutěž absolvovalo 7 párů) bez boje vyhrál pár Mlenská (TK Sparta) – Zámečníková (TJ Sokol Vysočany), kterým finále vzdaly, pro vyčerpání Victorie, pár Vlasta a Victorie Bervid.

Přebor starší žákyně – výsledky

Turnaj přinesl mnoho hezkých tenisových chvil a zajímavých zápasů, kdy nechyběla dramatičnost a docházel k mnoha zvratům v průběhu jednotlivých zápasů. Např. Jana Svobodová v boji o postu na MR prohrávala ve 3. setu 1:5. Ve finále ve třetím setu vedla Donald již 4:1 a měla podání, aby nakonec odešla poražena 4:6 ve třetím. Celý turnaj proběhl ve sportovním duchu bez jakýchkoliv extempore ze strany rodičů či hráčů.

Melicharová a Donald

Svobodová a Koubová

Vanesa Svobodová, Koubová, Melicharová a Donald

Mgr. Jiří Knížek

Turnaj seniorů ITF 400 na TK Konstruktiva

Vítězové jednotlivých kategorii turnaje ITF 400 pořádaného od 9. 6. na TK Konstruktiva:

Přebor muži – výsledky

Ve dnech 11. – 14.6. se v areálu Tenis & Padel klubu Písečná konal Přebor Prahy mužů. Turnaje se celkově zúčastnilo 53 hráčů. Ve dvouhře zvítězil pátý nasazený Tomáš Zlatohlávek (I.ČLTK Praha), který ve finálovém boji porazil Oldřicha Vejšického (TJ Sokol Vysočany) 3/6 6/2 6/4. Ve čtyřhře zvítězili nasazené jedničky Tomáš Zlatohlávek (I.ČLTK Praha) a Marian Kubín (TK Sport Kolovraty). Gratulujeme vítězům a děkujeme všem za hladký průběh turnaje.

Zlatohlávek a Vejšický

Kubín, Zlatohlávek

2. místo čtyřhra Arendar, Zelinka

Zlatohlávek, Vejšický

14. 6. 2022

Přebory Prahy v Baby Tenisu

Tenisový klub LTC Modřany 2005 uspořádal o víkendu 11.-12.6.2022 Přebor Prahy v babytenisu. Soutěže se zúčastnilo 20 chlapců a 21 dívek z celé řady pražských klubů.

Chlapci a dívky hráli odděleně, hrálo se vyřazovacím způsobem na dvě vítězné sady od stavu 2-2. Hráči a hráčky, kteří své první utkání, se mohli přihlásit do soutěže útěchy. Mezi chlapci se do finále probojovali a na MČR postoupili hráči Jakub Kynčl a Adam Zikmund (oba TK Sparta Praha). V dramatickém finálovém utkání se z vítězství nakonec radoval Jakub Kynčl, který zvítězil 6/3 2/6 1/0 (8).

Mezi dívkami se nejlépe vedlo hráčkám Nicole Kurylové (SK Hamr, z.s.) a Elle Burešové (TK Sparta Praha), které si svoji finálovou účastí rovněž zajistily postup na MČR. Ve finále se prosadila Nicole Kurylova, která zvítězila 6/3 6/2.

Vítězi soutěže útěchy se stali Maxmilián Hanzík (TK Start Praha-Topolka) a Ema Nettlová (LTC Modřany 2005).

Jakub Kusý napodobil bratra a je přeborníkem Prahy ve starším žactvu

Jakub Kusý (TK Sparta Praha)

Od pátku 10. 6. 2022 se na pražské Štvanici hrál přebor starších žáků. V kvalifikaci startovalo 16 hráčů, do hlavní postoupili čtyři, aby doplnili pavouka do třicet dvojky.

Jedničkou nasazenou byl Aleš Kotrc ze Sparty, dvojkou byl štvanický Daniel Vaněk, trojkou byl sparťan Kuba Kusý a čtyřkou klánovický Daniel Rat. Tedy, původní trojka Duda se omluvil…

DO semifinále se probojovali Kotrc, který hrál s Kusým a Rat, který hrál s Fojtů (ten vyřadil Vaňka). PRvní semifinále bylo celkem rychlou záležitostí pro Kusého, druhé bylo daleko větším bojem, kde nakonec slavil Rat.

Finále potom na začátku vypadalo jako jednoznačné  Kusý v prvním setu přejel Rata 6/2, ve druhém se ovšem situace otočila a získal ho Rat 6/3. Ve třetím už zase kraloval Kusý a navázal na bratrův úspěch z dorostu.

Čtyřhry se pak staly kořistí dvojice Kusý, Šidlík, kteří porazili Vaňka s Kotrcem 6/4, 6/4.

Pořadatelům ovšem silně zamotal hlavu fakt, že hráči jim neoznámili, že od pondělí mají hrát turnaj TE v Rakovníku a reálně hrozilo, že semifinále a finále se prostě neodehrají, protože kluci odjedou na tento turnaj. Naštěstí v pondělí v Rakovníku pršelo a tak na kluky referee počkal.

Je mi maličko záhadou, proč jsou přebory, resp. turnaje ITF a TE, termínově v kolizi – myslím, že přebory si zaslouží, aby se dohrávaly v klidu a s časovou rezervou.  Kdyby se jednalo o výjimku, tak budiž, ale v dorostu byl stejný problém a ani ženy se nehrály v úplném klidu – počty skrečí jsou zarážející.