Přebor Prahy v Baby tenisu vyhrál Tobiáš Ječmínek a Ella Burešová | | Vanessa Svobodová obhájila zimní titul

13. 6. 2023

Přebor Prahy žen

Pražský tenisový svaz (PTS) pořádal ve dnech 10.6. – 12.6. 2023 Oblastní přebor Prahy žen v tenisu. Turnaj se konal na dvorcích SK OAZA Praha.
Dvouhru po těžkém boji vyhrála Emma Slavíková, hrající za TC VŠ Praha. Její finálovou soupeřkou byla hráčka TK Sparta Praha Sára Mlenská.

O 3 roky mladší hráčka kladla vítězce tuhý odpor a prohrála po více než 2 hodinách 4:6, 6:1, 6:3.
Vítězce přejeme štěstí na mistrovství republiky. Již v semifinále Mlenská svedla více než 3,5 hodin trvající boj s Kristinou Zámečníkovou z TJ Sokol Vysočany,
kdy o dramatické momenty nebyla nouze, mečboly se střídaly na obě strany a Sára Mlenská se nakonec radovala z vítězství 6:4, 1:6, 7:6.
Čtyřhra se stala kořistí slavných jmen. Klára Kodešová hrající za TJ Sokol Vysočany, vnučka grandslamového vítěze Jana Kodeše, získala titul s Barborou
Heřmanovou z SK Hamr, z.s., dcerou bývalé hráčky WTA a mistryně republiky Blanky Heřmanové, rozené Kumbárové. Obě hráčky porazily dvojici Ema
Harajda z TJ Spoje Praha a Lucie Nouzová z SK Hamr, z.s. 6:3, 6:2.
Vedení pořadatele i organizátora oblastního přeboru děkuje všem zúčastněným hráčkám za maximální sportovní nasazení v bojích a přejeme všem zdraví a