30. 8. 2015

HALOVÉ TURNAJE V PRAZE 2016, výběrové řízení turnaje tř B, Přebory Prahy

Protože existuje oprávněný předpoklad (Soutěžní řád ČTS, čl.12), že ČTS vydá ke konci měsíce srpna Zimní termínovou listinu 2015/16 (ZTS16), upozorňuje STK VV PTS manažery a kontaktní osoby klubů na termíny, které je třeba dodržet, pokud kluby chtějí pořádat v zimní polo sezoně 2016 tenisové soutěže jednotlivců. Zimní termínová listina bude pro jednotlivce jako každoročně určovat termíny mezinárodních a celostátních soutěží, závazné termíny konání halových přeborů oblasti a termíny halových turnajů vyšších tříd . Obvykle obsahuje rovněž výlučně předepsané termíny turnajů přípravky (baby tenis) a mini tenisu věkové kategorie dětí.

Uplatňují-li nárok na pořádání příslušné soutěže podle ZTL16 musí manažeři nebo kontaktní osoby klubů:

1. podat přihlášku pořádání halového turnaje třídy A na Sportovní úsek sekretariátu ČTS nejpozději do 15.září 2015;

2. podat přihlášku k pořádání halového turnaje třídy B na Sekretariát PTS nejpozději do 15 září 2015. Adresa sekretariátu a kontakty viz web PTS ( www.prazsky.cztenis.cz.) Přihláška musí obsahovat základní údaje o turnaji: adresa dvorců, počet dvorců na nichž se turnaj hraje, povrch dvorců, kontaktní osoba a její kontakty – mobil, mail, údaj o presentaci. Přihláška se posuzuje podle Předpisu PTS – 7/07, viz web PTS.

STK PTS tímto vypisuje výběrové řízení na schválení pořadatele dvou turnajů vyšší třídy B, které jsou oblasti přiděleny;

3. podat přihlášku k pořádání Halového přeboru Prahy pro danou dělenou věkovou kategorii hráčů (ek) na Sekretariát PTS nejpozději do 15.října 2015. Adresa sekretariátu a kontakty viz web PTS ( www.prazsky.cztenis.cz.) Přihláška musí obsahovat základní údaje o turnaji: adresa dvorců, počet dvorců na nichž se turnaj hraje, povrch dvorců, kontaktní osoba a její kontakty – mobil, mail, údaj o presentaci. Přihláška se posuzuje podle Předpisu PTS – 7/07, viz web PTS.

STK PTS tímto vypisuje výběrové řízení na schválení pořadatele turnaje Halového přeboru Prahy 2016 v každé dělené věkové kategorii hráčů (ek);

4. vytvořit přihlášku k pořádání halového turnaje třídy C,D, turnajů přípravky (baby tenis) a minitenisu v IS systému ČTS nejpozději do 15.října 2015.

STK,Jirouš 2015-08-30

26. 8. 2015

VITĚZ OKRUHU Praha Wilson Circuit 2015, konečný stav

Turnaje třídy B,C,D, pořádané dle Letní termínové listiny ČTS 2015 v tenisové oblasti Praha, se hrají jako okruh Praha Wilson Circuit 2015 (PWCi). V rámci okruhu probíhá v každé věkové kategorii soutěž o titul „ Vítěz okruhu PWCi“. V této soutěži jsou klasifikováni vítězové jednotlivých turnajů s využitím principů Klasifikačního řádu ČTS (2007). Jednotliví vítězové turnajů získávají za vítězství body podle tabulky IV tohoto řádu. Vítězem okruhu v dané věkové kategorii je hráč(ka), který získá v součtu celé soutěže za vítězství v turnajích největší počet bodů. Jiní hráči než vítězové turnajů v soutěži klasifikováni nejsou. Pravidla soutěže byla zveřejněna na webu PTS v dubnovém termínu před zahájením soutěže. Turnaje jsou hrány s materiální podporou PTS. Pro všechny turnaje mládeže (dorost, starší a mladší žactvo) poskytuje PTS bezplatně míče v kvalitě oficiálního míče oblasti Wilson. Na podpoře mládežnického tenisu oblasti touto formou se spolupodílí sponzorující firma Amer Sports CR.

Po skončení sezóny 2015 je v jednotlivých věkových kategoriích následující stav.

Dospělí.

Muži. V soutěži zvítězil se 100 body za vítězství v turnaji třídy B Poláček Lukáš (LTC Modřany), s použitím pravidel 6.1 a 6.4 před Michlem  (SK Mělník), který získal rovněž 100 bodů za vítězství v B, ale nižší hodnocení podle uvedených pravidel, stejně jako hráči Berger (LTC Houštka), Kvasnička (TSM S Vysočany), Vachtl (LTK S Kladno), kteří získali celkem 100 bodů za vítězství v turnajích třídy C. Kvasnička 3 vítězství, Berger a Vachtl po 2 vítězstvích. Dva hráči dosáhli 80 bodů za vítězství v turnajích třídy C 7 kategorie – Fafl (Aritma) a Kalužík (RS Nymburk). Více než jedno vítězství získali ještě tři další hráči: Brabec (Bohemians), Poštolka (Neride), Vaniš (LTC Zbraslav) s bodovým ziskem 70 bodů. Všichni dvě vítězství.

Ženy. Vítězství získaly shodným hodnocením dle všech kriterií pravidel ziskem 100 bodů Brožová (Neridé) a Horáková (SČ tenisová as) za vítězství v turnaji třídy B. Násobný počet vítězství dosáhla pouze Škůrková (Tenis Dobříš) ziskem 90 bodů za tři vítězství v turnajích kategorie 4

Mládež

Dorostenci. Jako první se v této věkové kategorii (VK) umístil Štyler (ČLTK), který získal 220 bodů za dvě vítězství v turnajích třídy B. Na druhém místě se umístil Kvis (LTC Modřany) se shodným počtem bodů. O pořadí rozhodlo kritérium 6.1 pravidel hodnocení soutěže. Úspěšní dále byli Válek ( Sport Kolovraty), 100 bodů, 3 vítězství v turnajích třídy C; 80 bodů Loder (TSM S Vysočany) 2 vítězství v turnajích třídy C, kategorie 5; 70 bodů Slezák (TK Louny), 2 C, 1 kategorie 5 a 1 kategorie 4; 60 bodů Machač (Sparta) a Arendar (LOB Bohnice) oba po dvou vítězných B, kategorie 4

Dorostenky. Vítězkou VK se stala Matochová (SČ tenisová as.) ziskem 120 bodů za čtyři vítězství v turnajích kategorie C; 100 bodů shodně získaly Křížová (Neridé), Rusová (SK Hamr) a Malíková (LTC Poděbrady), které zvítězily v turnaji B třídy, 100 bodů získala i Nováková (LTC Pardubice) za vítězství ve třech turnajích třídy C;  za nimi se umístila Tocháčková (TJ Ruzyně) s 90 body za tři vítězství v turnajích třídy C. 60 bodů nashromáždily Šelmatová (TSM S Vysočany) a Picková ( SČ tenisová as.) které každá vyhrála po dvou turnajích třídy C.

Starší žáci. Titul vítěze okruhu VK získal Kljujev (Olymp) ziskem 160 bodů za jedno vítězství v turnaji B a jedno v turnaji třídy C. Přitom dosáhl lepšího hodnocení dle kritéria 6.4 pravidel soutěže než druhý umístěný Gorbušin (TC VŠ) který získal stejný počet bodů za stejná vítězství. Za nimi se umístili: Krumich (Sparta), 140 bodů, 1 vítězství, turnaj tř B;  Hauge (neridé) a Kolijev (Sparta), 90 bodů, 3 vítězství, turnaje C, Vencl (ČLTK) 60 bodů, 2 vítězství, turnaje C

Starší žákyně. V této VK na prvním místě je Sirotková ( TSM S Vysočany), 160 bodů, 3 vítězství, 1 B a 2 C. Za vítězkou okruhu jsou hráčky: se 120 body Kněžková (Sparta) a Nová ( Spoje) obě po čtyřech vítězstvích v turnajích třídy C dále se ziskem 100 bodů Havlíčková (SČ tenisová) a Kovářová (TK Č Třebová) za vítězsví v jednom turnaji třidy B, se ziskem 60 bodů Zemanová (SK Hamr) za dvě vítězství v turnajích třídy C.

Mladší žáci. Jako loni se i letos  stal laureátem VK  Agovič (LOB Bohnice) se ziskem 260 bodů za vítězství ve čtyřech turnajích. Jeden byl třídy B (kategorie 8) a tři třidy C, z toho dva kategorie 6 a jeden kategorie 4. Za ním se umístili : se 170 body Landfeld (LTK Liberec )a Hauge ( Neridě) za vítězství v jednom turnaji třídy B (11 kategorie) , dále se 100 body Sýkora (Sport EDEN Beroun) za 3 vítězství v turnajích třidy C , poté se ziskem 70 bodů Laibl ( TK Jirkov) 2 vítězství, třída B, 60 bodů Bouček (Sj Č Brod), Durovič (ČLTK), Macek ( Start Topolka), Paroulek (TJ Radlice), Štyler (ČLTK) všichni za 2 vítězství, třída B, hodnocení kategorie 4

Mladší žákyně. Nejlepší hráčkou VK a letošní vítězkou okruhu se stala Frühwirtová (Sparta) ziskem 170 bodů za jedno vítězství v turnaji třídy B. Druhou umístěnou se stala Beránková (Sparta), 1 vítězství B, 140 bodů . Třetí Brunclíková ( TSM S Vysočany) 2 vítězství, 1 třída B (kategorie 8) a jedno třída C (kategorie 4), 130 bodů. Čtvrtá Černyjová ( Spoje) 4 vítězstvi třída C, 120 bodů. Pátá Kadlecová ( TK Benátky n.Jiz.) 3 vítězství třída C(, 90 bodů. Šestá Kouřilová (SK Hamr) dvě vítězství, C, 70 bodů. Dále se společně umístily Bencová (LTK Liberec), Bořová (SK Hamr), Hažmuková (ČLTK), Látalová (Neridé), Říhová (LTC Litvínov), 2 vítězství, turnaje třídy C, každá 60 bodů.