18. 6. 2020

Přebor Prahy starších žákyň 2020

Předseda PTS P. Saic, Jandová a Horáčková

Na dvorcích Lokomotivy Praha se druhý červnový víkend odehrál Přebor Prahy starších žákyň. Účastnilo se jej v kvalifikaci 32 dívek, v hlavní soutěži potom bylo dívek 40.

První nasazená V. Horáčková (Olymp) se probojovala postupně až do finále, když ve čtvrtfinále ji skrečovala Dolejší, v semifinále porazila Dobiášovou (Sparta), aby ve finále nestačila na Jandovou (I. ČLTK Praha). Ta zdolala celkem hladce v semifinále přemožitelku druhé nasazené Farajpourovou (I. ČLTK), která se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace.

V době psaní této zprávy ještě nebyly známy výsledky čtyřhry, které finále bylo odloženo na sobotu 20. 6. 20.

Kompletní výsledky na:

Přebor Prahy mužů 2020

Paroulek a Barnat

Na dvorcích v Tenis a Padel Klubu Písečná se o víkendu od 13. 6. 20 utkalo 48 mužů o titul Přeborníka Prahy na otevřených dvorcích pro rok 2020.

Své nasazení potvrdil jak první, tak druhý nasazený, kteří se spolu utkali ve „štvanickém“ finále, kde zvítězil Tadeáš Paroulek  nad Jirkou Barnatem 63, 63.

V semifinále předtím zdolali sparťanského Řeháčka a Jeníčka ze Spojů Praha.

Osmnáct párů se přihlásilo do čtyřhry a nakonec se ve finále  utkali štvanický Truhlář s hamerským Prachařem proti Arendarovi z Olympu a radlickému Štětkovi. Druzí jmenovaní nakonec zvítězili ve dvou setech 62, 76(3)

Turnaj provázela nepřízeň počasí, takže se nakonec finále dohrávalo až ve středu.

Truhlář, Prachař, Štětka Arendar

Kompletní výsledky:

17. 6. 2020

Přebor Prahy v Baby Tenisu

Tenisový klub LTC Modřany 2005 uspořádal o víkendu 13.-14.6.2020 Přebor Prahy v babytenisu.

Vitezove utechy chlapcu Oliver Polasek a Adam Zikmund

Soutěže se zúčastnilo 28 chlapců a 30 dívek z mnoha pražských klubů.

Chlapci a dívky hráli odděleně, hrálo se vyřazovacím způsobem na dvě vítězné sady od stavu 2-2. Hráči a hráčky, kteří prohráli v prvním nebo ve druhém kole, se mohli přihlásit do soutěže útěchy. Přes nepřízeň počasí a četné přerušení byl turnaj sehrán dle plánu. Mezi chlapci se do finále probojovali a na MČR postoupili hráči Petr Hájek (SK Hamr, z.s.) a Tobiáš Hanzelín (1.ČLTK Praha). V kvalitním a pohledném finálovém utkání se z vítězství nakonec radoval Petr Hájek, který zvítězil 6/3 6/2.

Mezi dívkami se nejlépe vedlo hráčkám Adéle Jelínkové (TK Sparta Praha) a Evě Halfarové (Tenis Cibulka), které si svoji finálovou účastí rovněž zajistily postup na MČR. Ve finále se prosadila Adéla Jelínková, která zvítězila 6/2 6/2.

Vítězi soutěže útěchy se stali Oliver Polášek (TK Sokol Horní Počernice, p.s.) a Veronika Zídková (SK Hamr, z.s.).

16. 6. 2020

Přebor Prahy žen na otevřených dvorcích

Brenda Fruhvirtová (TK Sparta Praha) – Přebornice Prahy 2020 v hale i venku

Od soboty 13. června 2020 se na kurtech TJ SPOJE odehrávaly lité boje o přebornici Prahy v kategorii žen. Z původního pavouka 32 žen bylo rozhodnuto, vzhledem k mimořádné situaci, o jeho rozšíření na 40 hráček, což se při losování podařilo přesně naplnit.

Los byl v horní polovině opravdu krutý -mimo jedničky Detiuc tam byly nalosovány ještě trojka, pětka a sedmička, ale také halová přebornice Prahy Brenda Fruhvirtová a jako černá vzadu ještě velmi zkušená Radka Bužková…

Situaci poněkud projasnilo zranění nohy nasazené jedničky, které ji nepustilo do hry po rozehrání prvého kola. Největší bitvou byl asi zápas mezi Brendou a Radkou  ve druhém kole, kde mladičká Fruhvirtová zdolala v přerušovaném zápase pro déšť Bužkovou 75, 64. Déšť byl tím, kdo řídil celý turnaj, takže některé zápasy měly zajímavé zápletky – třeba Hindová po rychle vyhraném  prvním setu 60, po přerušení deštěm prohrála druhý 16, aby ve třetím soupeřku Černou zdolala 64. Čtvrtá nasazená Hájková potřebovala ve všech zápase, které hrála, tři sety. Přerušení ovlivnilo také zápas druhé nasazené Markové s Křtěnovou. Johana vedla 62, 01, pak se jí zablokovalo žebro a ani dlouhé, téměř šestihodinové přerušení ji neumožnilo zápas dohrát, takže postup slavila Sonja.

Nahoře se postupně do finále prokousávala třináctiletá Brenda Fruhvirtová, nasazená jako č. 13, dole pak dvanáctka Petra Sedláčková. Ta v semifinále zdolala Kláru Hájkovou ve třech setech, Brenda si poradila ve dvou (60, 75) s Anetou Laboutkovou.

Finále pak bylo zcela v režii sparťanské hvězdičky – kolegyni z Olympu povolila pouhé dva gemy a slavila tak, po halovém titulu, i titul na otevřených dvorcích.

Čtyřhra byla vlastně jen doplňkem celé soutěže – přihlásilo se pouhých devět párů, pro zranění nenastoupily dva páry do semifinále. Finálové třísetová bitva mezi páry Laboutková, Kubíková a Hájková, Dejnožková nakonec vyzněla pro druhý pár, takže Klára Hájková se alespoň odměnila za všechny tříseťáky, které odehrála na přeboru, a odnesla si palmu vítězství.

Hájková, Dejnožková – Přebornice Prahy ve čtyřhře pro rok 2020

Kubíková, Laboutková, poražené finalistky debla

Zvláštní poděkování patří osazenstvu TJ Spoje v čele s kustodem Oldou, kteří udělali na kurtech po deštích neuvěřitelný kus práce a umožnili, aby se turnaj dohrál v normálních podmínkách.

Pavel Saic, Brenda Fruhvirtová a Petra Sedláčková

Přebor Prahy starších žáků

Daniel BIEN, Pavel SAIC a David PETROFSKÝ

Oblastní Přebor Prahy starších žáků se uskutečnil ve dnech 12.-16.6. na dvorcích SK HAMR v Záběhlicích. Páteční kvalifikace proběhla za dobrého počasí a bez problémů. Ty se začaly objevovat v sobotu s příchodem bouřkové fronty. Přesto se podařilo sobotní program dokončit podle plánu. Bouřky poté naplno uhodily v neděli, kdy se začátek programu posunul až na 15h. Nebýt obětavosti přítomných rodičů a hráčů, kteří nám pomohli s úpravou dvorců, začínali bychom ještě později. Takhle se nám podařil skoro zázrak, když jsme i nedělní program nakonec stihli. A teď už k výsledkům. Turnaj ovládli v podstatě hráči TK Sparta Praha, kteří měli mezi semifinalisty hned 3 hráče a ovládli i soutěž čtyřhry. V prvním semifinále porazil nejvýše nasazený Daniel Bien  (TK SPARTA PRAHA)  Štěpána Skleničku (TK SPARTA PRAHA)  6/3 a 7/5 a ve druhém pak zvítězil David Petrofský (LOB Bohnice) nad Filipem Čeplem (TK SPARTA PRAHA) 6/2 a 6/3. Finále pak bylo celkem jasnou záležitostí Daniela Biena, který přehrál Davida Petrofského 6/3 a 6/2. Ve čtyřhře pak zvítězil pár Bien/Sklenička nad Čepl/Kozlovský 6/1 a 6/3.

Na závěr ještě jednou poděkování hráčům i rodičům.